چگونه به تفکر و تخیل خلاق دست یابیم
6
بهمن

تفکر خلاق، غنی یافتن راه های جدید و موثر برای انجام دادن کار ها. موفقیت های گوناگون، اعم از موفقیت در خانه، محل کار و اجتماع به یافتن راه هایی برای انجام هر چه بهتر کار ها بستگی دارد.

حال بیایید ببینیم چه کاری می توانیم برای بوجود آوردن تفکر خلاق و تقویت آن انجام دهیم.

مرحله اول: ایمان داشته باشید به اینکه می توانید موفق شوید. وقتی به کاری ایمان داشته باشید، فکرتان راه های انجام آن را پیدا می کند.

وقتی ایمان بیاورید که چیزی ناممکن است، فکرتان درپی دلایلی می گردد که این مطلب را اثبات کند؛ ولی وقتی ایمان داشته باشید، ایمانی حقیقی که کاری شدنی است، فکرتان راه های انجام آن را می یابد . 

ایمان نیرو های خلاق را آزاد می کند، فقدان ایمان،آن نیرو ها را به بند می کشد . برای نیل به تفکر خلاق ایمان را یاد بگیرید .

خواستن ، توانستن است. 

این جمله اساس تفکر خلاق است . در این جا دو راه حل ارائه شده است که به شما کمک می کند به یاری ایمان، از قدرت خلاق برخوردار شوید :

الف: کلمه ناممکن را از فرهنگ لغات خود خارج کنید .

ب: به چیزی بیندیشید که زمانی دوست داشته باشید آن را انجام دهید، اما به دلیل آن که آن را ناشدنی می پنداشتید ، از انجام آن خودداری کرده بودید.

هیچ چیز در یخ نمی روید ! اگر اجازه دهیم سنت ذهن ما را منجمد کند ، ایده های نو جوانه نمی زند . تفکر سنتی، دشمن خانگی و درجه یک آنانی است که دوست دارند یک برنامه پیشرفت فردی خلاق داشته باشد .در این جا سه راه را برای مقابله با این نگرش می بینید :

الف: به نظرات افراد توجه کنید . فکر های جدید را پذیرا شوید . با این افکار منفور مبارزه کنید : « نتیجه نمی دهد » ، « نمی شود » ، « بی فایده است » ، « احمقانه است » .

ب: پیوسته در حال جست و جو باشید .

پ: پیشرو باشید ، نه دنباله رو .

وقتی از خود می پرسید : « چه طور می توانم بهتر عمل کنم ؟ » دکمه قدرت خلاق زده می شود و شیوه های بهتر برای انجام کار ها خودشان را معرفی می کنند .

میزان کاری که می توانیم انجام دهیم ، به میزان تصوری که از توانایی انجام آن کار داریم ، بستگی دارد .

وقتی ایمان داشته باشیم که می توانیم کار بیشتری انجام دهیم ، ذهنمان خلاقانه در پی راه هایی می گرددکه کلید کار را به دستمان بدهد. 

توانایی ، به راستی یک برداشت ذهنی است .

اگر متقاعد شده اید که انجام بیشتر و بهتر کارها مقرون به صرفه است ، این دستورالعمل دو مرحله ای را انجام دهید :

الف: مشتاقانه پیشنهاد هایی را برای انجام کار بیشتر بپذیرید .

ب: سپس، روی این مساله تمرکز کنید که« چه طور می توانم بیش تر کار کنم ؟ » جواب های خلاق از را می رسند.

انسان های بزرگ ، گوش کردن را به انحصار خود در می آورند . انسان های کوچک حرف زدن را به انحصار خود در می آورند .  

 

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x