چگونه آنچه را که می خواهید به دست آورید؟
31
خرداد

افکار و احساسات درونی خود را به صورت جریانی از انرژی تصور کنید که تحت کنترل خودتان قرار دارد زیرا شما، خود منبع و منشا احساسات و افکارتان هستید. این منبع انرژی می تواند برای بدست آوردن آن چه می خواهید در زندگی داشته باشید مورد استفاده قرار گیرد یا می تواند بدون فایده، صرف بدست آوردن چیزهایی شود که شما آنها را نمی خواهید.

اجازه دهید با صرف انرژی برای به دست آوردن آن چه می خواهید در زندگی داشته باشید، شروع کنیم.

چالش واقعی در زندگی، تنها مربوط به آنچه می خواهید داشته باشید نیست ؛ زیرا با رسیدن به آن خواسته ها نیز ادامه می یابد . بسیاری از مردم یاد گرفته اند چگونه آنچه را می خواهند به دست آورند ، اما لذتی از آن نمی برند . آنچه کسب می کنند هرگز کافی به نظر نمی رسد و همیشه احساس می کنند چیزی را از دست داده اند . آنان در خلوت خود و نیز در روابط و کارشان شاد نیستند و همواره موضوعی هست که آرامش ذهنی شان را بر هم بزند .

البته موفق بودن شخص نیز تنها به داشتن احساس خوب یا شاد بودن نسبت به زندگی مربوط نیست و مستلزم این است که اطمینان داشته باشید به آنچه می خواهید نائل می شوید و انگیزه ی لازم برای رسیدن به آن را دارید .

لازمه ی موفقیت فردی داشتن درکی روشن از این است که چگونه زندگی مورد علاقه ی خود را خلق کنید . برای برخی افراد  ، موفقیت فردی به این معنی است که چگونه بیشتر به دست آورند و برای عده ای دیگر ، رسیدن به این درک است که چگونه شادتر باشند ؛ برای بسیاری دیگر نیز یادگیری هر دو مهارت مهم است .

دستیابی به موفقیت شخصی نباید به بخت و اقبال یا سرنوشت واگذار شود . اگر چه برخی افراد با توانایی هایی بخصوص به دنیا می آیند ، مهارت ها باید آموخته و تمرین شوند تا موفقیت حاصل شود . خبر خوب این است که شما می توانید یاد بگیرید چگونه به موفقیت فردی دست یابید . کافی است تغیراتی کوچک اما چشمگیر در طرز فکر ، احساس و نحوه ی عمل خود بدهید تا زندگی مورد علاقه ی خود را بسازید .

نویسنده کتاب اعتقاد دارد که چهار گام اصلی

  1.  اراده ی خود را محکم کنید
  2. آنچه را نیاز دارید به دست آورید
  3. آنچه را می خواهید به دست آورید
  4. موانع را از سر راه موفقیت فردی بردارید

با دستیابی به موفقیت فردی، کشمکش های زندگی نیز متوقف می شود و آنچه قبل از این دشوار می نمود به آسودگی می گراید . البته مشکلات زندگی همچنان وجود دارد ؛ اما شما در حل آن ها موفق تر خواهید بود .دستیابی به موفقیت شخصی نباید به بخت و اقبال یا سرنوشت واگذار شود . اگر چه برخی افراد با توانایی هایی بخصوص به دنیا می آیند، مهارت ها باید آموخته و تمرین شوند تا موفقیت حاصل شود . خبر خوب این است که شما می توانید یاد بگیرید چگونه به موفقیت فردی دست یابید . کافی است تغیراتی کوچک اما چشمگیر در طرز فکر ، احساس و نحوه ی عمل خود بدهید تا زندگی مورد علاقه ی خود را بسازید .

فراموش نکنید زنده بودن به معنی تحرک داشتن است. رمز موفقیت درونی عبارت است از مرتبط بودن با آرامش ، اطمینان ، عشق و لذت درونی خودتان . وقتی مطمئن باشید چگونه باید به آنچه می خواهید برسید ، کمتر بی قراری می کنید و می پذیرید که زندگی یک فرایند است و در می یابید رسیدن به آنچه مطلوب شماست به زمان نیاز دارد . وقتی درهای قلبتان گشوده شود و با خودتان رو راست می شوید ، از هر گامی که در این راه بر می دارید لذت می برید و قدر آن را می دانید .مهم ترین تفاوت کسانی که در زندگی موفق می شوند و افرادی که شکست می خورند، دانستن چگونگی بازگشت دوباره است.

انرژی‌های پایین، انرژی‌های پایین را جذب می‌کنند. برخی انرژی‌های پایین عبارت‌اند از: عصبانیت، نفرت، شرم، گناه و ترس یا نگرانی. این انرژی‌ها نه‌تنها شما را ضعیف می‌کنند بلکه همان نوع انرژی را نیز جذب می‌کنند! اگر افکار خود را متوجه فرکانس‌های بالاتر، عشق، همدلی، مهربانی، آرامش و شادی کنید، همین نوع انرژی‌ها را جذب خواهید نمود و این انرژی‌های بالا را خواهید داشت تا ببخشید. این انرژی‌های بالاتر و سریع‌تر که به شما قدرت می‌بخشند، به طور خودکار انرژی‌های پایین‌تر را خنثی کرده و از بین می‌برند. درست مانند روشنایی که باعث می‌شود تاریکی از بین برود.

عشق و احترام نسبت به خودتان

اگر خود را بیشتر دوست بدارید، انرژی‌های بالاتر و سریع‌تر را جذب می‌کنید و درونتان را متحول می‌کنید. سعی کنید در افکار خود دیدگاه و نگرشی داشته باشید که همواره در اختیارتان باشد. آن بعد الهی خود را تصور کنید که فقط شما را دوست دارد و شما را تأیید می‌کند. باید مدت مشخصی از روز را در نظر بگیرید که فقط به این موضوع فکر کنید! به تدریج این دیدگاه شامل دیگران نیز می‌شود، یعنی احساس می‌کنید دیگران را نیز دوست دارید حتی اگر فقط برای یک یا دو دقیقه باشد کم‌کم این انرژی به سوی شما برمی گردد و درنهایت قادر خواهید بود که عشق و شادی را برای هر کسی و هر پدیده‌ای در جهان بفرستید. وقتی افکارتان متوجه انرژی‌های پایین، تمسخر یا نفرت یا گناه می‌شود به خود بیایید و حتی الامکان درست در همان لحظه فکرتان را تغییر دهید، حداقل خود را به خاطر همین توجهی که برای تغییر فکرتان داشته‌اید، دوست بدارید.

با خود عهد کنید تا همیشه این رمز را به خودتان یادآوری کنید که نمی‌توانید چیزی را ببخشید که ندارید. سپس برنامه‌ای بریزید و برای عزت‌نفس، خودباوری و خودشکوفایی کار کنید و لیستی تهیه کنید از آنچه آرزو دارید ببخشید.

کتاب: برای هر مشکلی، راه حلی معنوی وجود دارد

نویسنده: دکتر وین دبلیو دایر

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x