نگرش به جهان
23
اردیبهشت

نگرش به جهان

آیا آرامشی که در درونتون گم کردید سوئیچ آرامشی که سالها دستون بوده و به خاطر خستگیها از دستتون افتاده و گمش کردید نمی بینیدش آیا باید توی دنیای بیرون که با چشاتون می  تونید ببینید و ظاهرا روشن دنبالش بگردید؟

 

آیا تا حالا فکر کردید ببینید چطوری دنیا را می بینیم ؟

آیا شما دنیارو با عینک خوشبینی نگاه می کنید یا دنیارو با بدبینی نگاه می کنید و از اون تصور منفی دارید ؟

نگرش یعنی نگاه و طرز فکر ما به محیط اطرافمون که شخص رو آماده می کند تا به دیگران ،اشیاِء یا گروه های مختلف به شیوهِ مثبت یا منفی نگاه کند و نگرش هر فرد از تجربه های شخصی نسبت به شرایط مختلف بوجود می آید که تعیین کننده دیدگاه فرد نسبت به جهان و خودش است.

مثلا خیلی ها می گویند آقا ما که کارمون تمومه ما که می دونیم به هر دری بزنیم نمیشه یکی دیگه می گه آقا برای من از آسمان طلا می باره من دست به خاکستر بزنم طلا می شه برای این واقعا طلا می شه برای اون درها بسته است پس باورها افکارمان است که به هر چیزی که می خواهیم تبدیل می شود اگر فکر می‌کنید که می‌توانید، می‌توانید و اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید، نمی‌توانید. اگر نگرش شما نسبت به توانایی‌تان این است که نمی‌توانید کاری را انجام دهید، این نگرش تمام توانایی‌تان را می‌گیرد و شما اگر هم قادر به انجام آن کار باشید، باز هم با این نگرش منفی نمی‌توانید آن کار را انجام دهید.

شما جزء کدام از آدمها هستید ؟

چطوری فکر می کنید؟

اگر در دنیایی که در آن زندگی می‌کنید دنبال شادی، موفقیت، مهربانی، صمیمیت، انسان‌های خوب و مهربان، دوستی، ثروت، سلامتی و هزاران مورد خوب می‌گردید متأسفانه اشتباه می‌کنید. چیزی که شما را شاد، موفق، مهربان، ثروتمند،سلامت می کند را در درونتان بیابید. این همان نگرش شماست و واقعا با همین صحبتی که کردیم و با همین دیدگاهی که هست دنیا برای آدم خودش رو نمود پیدا می کنه و نمود می ده سعی کنیم نگرشمون رو از چیزهای ناخوشایند و نامطلوب به خوشایند و مطلوب تغییر بدهیم تا دنیایمان به آن شکلی که می خواهیم شکل بگیرد و راحت تر و بهتر زندگی کنیم و این قانون در مورد همه جوانب زندگی صدق می کنه روابط شما با دیگران، سلامتی موقعیت مالی، فروش، خوشبختی و شادی.

 

 

 

 

 

 

 

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x