قانون جذب چیست؟
12
مهر
 قانون جذب قانون خلق شرایط، افراد، موقعیت ها، اتفاقات و به طور کلی هرآنچه طالب آنیم به وسیله ذهنمان است.

به اختراع بالن یا هواپیما فکر کنید. زمانی این وسایل وجود نداشتند اما تصویر آن و رویای پرواز در ذهن آن انسانها نقش بسته بود و اشتیاق فراوان برای خلق این تصویر ذهنی سبب شد تا بعدها بتوانند آنها را خلق کنند. اختراع لامپ توسط ادیسون، اتومبیل توسط هنری فورد، تلفن توسط گراهامبل، ویندوز توسط بیل گیتس و تمام اکتشافات و اختراعات کوچک و بزرگ تاریخ جملگی از یک تصویر ذهنی شروع شده اند. در مصاحبه هایی که از آرنولد شوارتزنگر منتشر شده، اولین و مهم ترین عامل موفقیت را داشتن Vision یا چشم انداز یا آینده ای که قرار است به آن برسیم بیان می کند. انشتین یکی از مهم ترین عواملی که به او در کشف قوانین فیزیک کمک کرد، خیالپردازی و تصور سوار شدن بر پرتوهای نور و گشتن زدن در هستی و کائنات است. تمام افراد موفق قبل از رسیدن به هر موفقیتی، آن را بارها و بارها در ذهن به تصویر کشیده اند

ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه می تواند به شما کمک کند تا آن چیزهایی را که دوست دارید در زندگیتان محقق کنید اگر بتوانید از آن به خوبی و درست استفاده کنید . ضمیر ناخودآگاه برعکس خودآگاه که به زبان کلام مسلط است نمی تواند با کلمات خود را ابراز کند بلکه تصاویر هستند که می توانند او را تحت تاثیر قرار دهند. برای همین است که اکثر تبلیغ کنندگان حرفه ای بر روی تصاویر کار می کنند تصاویری که حتی ممکن است خودآگاه ازدرک و تحلیل آن عاجز بماند برای همین هم در تبلیغات از تصاویر استفاده می شود چرا که به سرعت می تواند بر روی ضمیر ناخودآگاه اثر گذاشته و سبب ترغیب به خرید شود خوب است بدانید که برخلاف آنچه اغلب فکر می کنیم محققان به این نتیجه رسیده اند که خرید بر اساس احساس و به صورت ناخودآگاه انجام می شود و در نهایت ما با خودآگاه مان آن را مواجه و منطقی جلوه می دهیم اگر می خواهید هدف و خواسته ای را با استفاده از ضمیرناخودآگاهتان به دست بیاورید و یا آن را برای موفقیت هایتان برنامه ریزی کنید بهتر است به تصویر سازی آنچه که می خواهید بپردازید تا به سرعت وارد ناخودآگاهتان شده و در نهایت او هم با قدرت شرایط پدید آوردن آن را برایتان فراهم کند تصاویر خواسته تان را بسازید تا مغزو ذهن ناخودآگاهتان را در مسیر محقق ساختن آن هدایت کنید

 

ضمیر ناخودآگاه جزئی از ذهن ما را در بر می گیرد

در ضمیر ناخودآگاه برداشت ها و تصمیم ها صورت می گیرد. روانشناسان بر این باورند که این ضمیر سرچشمه ی افکار، احساسات، بیداری معنوی و خلاقیت است. افراد می توانند از ضمیر خودآگاه خود به تغییر این مسئله بپردازند. هنگامی که شما بتوانید تفکر خودتان را تغییر بدهید و به قدرتی که ضمیر ناخودآگاه شما دارد ایمان بیاورید، بر اساس قانون جذب مطمئنا زندگی خیلی بهتر و شادتری خواهید داشت.

در طی مطالعاتی که اخیرا شده است اگر برای افکار و عملکردهای خود تردید داشته باشید، این موضوع روی هدف شما نیز تاثیر می گذارد. به طور ساده تر می توان بیان کرد که اگر شما به توانایی هایی که دارید ایمان ندارید خودتان را برای نتیجه شکست آماده کرده اید.

پس هر موقع احساس کردید که نسبت به کارتان حس منفی پیدا می کنید، یک گام به عقب بروید و دلیل این حس را پیدا کنید. بنابراین به نتیجه ای می رسید که برایتان جالب است و آن پوچی این حس می باشد.

برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنید وگرنه طعم موفقیت را نخواهید چشید. باید یک نکته را همیشه در ذهن خود داشته باشید که با جمع آوری اطلاعات به نتیجه مطلوبی خواهید رسید. بنابراین هر موقعیتی که بخواهید -به دست آورید نیاز به تحقیق منحصر به خود را دارد.

تقویت ضمیر ناخودآگاه

برای تقویت ضمیر ناخودآگاه خود باید مثبت فکر کنید. شما ایمان پیدا کرده اید که توانایی های قابلی دارید پس بر اساس قانون جذب احتمال موفقیت شما صد برابر خواهد بود. برای رسیدن به این ایمان باید افکار منفی را جایگزین فکرهای مثبت کنید و به این باور برسید که شما استعدادهای فراوانی دارید.

قبل از اینکه تلاش کنید ضمیر ناخودآگاهتان را تغییر بدهید باید ابتدا روی ضمیر خودآگاه خود نسبت به آرزوهای خود کار کنید. سعی کنید اهدافی که تعیین می کنید طبق اهداف هوشمندانه (S.M.A.R.T) باشد. حرف اول در این هدف به معنای Specific مشخص بودن است. ضمیر ناخودآگاه با احساسات شما رابطه مستقیمی دارد

مثلا اگر روز را با حالت بدی شروع کنید، بر اساس قانون جذب تا پایان روز حال شما نیز بدتر خواهد شد. زیرا شما این الگوی فکری را به ضمیر ناخودآگاه خود داده اید. بنابراین سعی کنید روز خود را با افکار مثبت شروع کنید؛ زیرا ذهن شما نیز ناخودآگاه شما را به سمت کارهای مثبت و اتفاقات خوب هدایت می کند و دردسرهایی که در طی روز رخ می دهد برای شما معمولی خواهد بود.

برای تغییر دادن عادت های ثبت شده در ذهن باید در زندگی روزمره خود تغییراتی نیز بدهید، تا ذهن شما به سمت ضمیر خودآگاه برود تا تفکر قدیمی را جایگزین تفکر جدید کند.

ممکن است کوچکترین تغییراتی که شما در ذهن خود ایجاد می کنید، بر روی جهان اطراف شما تاثیر بسیاری بگذارد. به طور مثال اگر مسیر معینی را برای رسیدن به خانه دارید این مسیر را تغییر بدهید و از مسیر دیگری بروید.

مراقب ورودی هایی که به ضمیرناخودآگاه می دهید باشید !

حال که متوجه قدرت این غول درون شدید باید روی ورودی هایی که به ذهنتان میرسد حساس باشید.

فقط حرف هایی را بزنید که به نفع خودتان باشد. متوجه این موضوع باشید که ضمیرناخوداگاه درست و غلط انها را تشخیص نمی دهد بلکه از چیزهایی که شما تغذیه اش می کنید ساخته می شود.

فقط کتاب هایی را بخوانید که به نفع شماست.

با انسان هایی معاشرت کنید که به نفع شما هستند.

فیلم هایی را ببینید که به نفع شما هستند.

صحبت هایی با دیگران بکنید که به نفع شما هستند.

چیزهایی را به یاد بیاورید که به نفع شما هستند.

البته توجه داشته باشید که منظور ما از به نفع بودن این است که درراستای اهداف شما باشد

ضمیرناخودآگاه بشدت روی فکر هایی که همراه با احساس هستند تاثیر می پذیرد:

شما باید یک فکری که به نفع شما و درراستای اهداف شما هست را چندین هزار مرتبه همراه با احساس قوی به تصویر بکشید و ضمیرناخوداگاهتان را برنامه ریزی کنید.

مثلا اگر هدف شما قهرمانی در یک رشته ورزشی هست باید وقتی به گرفتن مدال و لحظه قهرمانی فکر می کنید ,احساستان دگرگون شود و شما را به وجد بیاورد.

و بارها و بارها و بارها این فکر در ذهن شما تکرار شود.

این شد برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه!

و برای شما کارساز خواهد شد و زندگی شما را خلق می کند.

مراحل قانون جذب برای رسیدن به آرزوها

۱- تصمیم بگیرید:

اولین مرحله از مراحل قانون جذب این است که باید تصمیم بگیرید چه چیزی را میخواهید. باید اهداف و خواسته های تان را مشخص کنید.

یکی از دلایلی که باعث می شود خیلی از افراد با استفاده از قانون جذب نتوانند به اهداف و آرزوهایشان برسند این است که اصلاً مشخص نمی کنند چه چیزی را می خواهند. باید آرزوهایتان را شفاف و واضح مشخص کنید. برای این کار بهتر است همین الان یک کاغذ و خودکار بردارید و تمام اهداف و آرزوهایتان را مو ب مو با جزئیات کامل بنویسید. این کار دقیقا یک هدف گذاری برای رسیدن به اهداف و خواسته هایتان است.

۲-درخواست کنید:

دومین مرحله از مراحل قانون جذب درخواست کردن هدف و آرزوهایتان می باشد. بعد از این که مشخص کردید چه چیزی را میخواهید نوبت آن رسیده که درخواست آرزوهایتان را به کائنات بفرستید.

بهترین راه برای درخواست از کائنات این است که تمام جزئیات اهدافتان را به صورت کاملا واضح بنویسید. همین که مشخصات کامل اهدافتان را بنویسید موشک خواسته شما به سمت کائنات فرستاده می شود

۳- تجسم کنید:

یکی از تکنیکهای بسیار قوی از مراحل قانون جذب تجسم کردن آرزوها و خواسته هایتان است. یکی از مهم ترین کارهایی که بسیاری از افراد برای استفاده از قانون جذب انجام می دهند این است که آرزوهایشان را تجسم نمی کنند. تجسم کردن یکی از قدرتمندترین روش ها برای استفاده از قانون جذب است.

۴- احساس کنید:

دلیل اینکه خیلی از افراد از تجسم کردن و عبارات تاکیدی نتیجه نمی‌گیرند این است که خواسته و اهدافشان را احساس نمیکنند. تا زمانی که حس رسیدن به خواسته تان را در خودتان ایجاد نکنید هرگز نمی توانید به آن چیزهاییکه می خواهید برسید.

 ۵- شکرگزاری کنید:

علاوه بر تجسم کردن و نوشتن اهداف و آرزوها می توانید از شکرگزاری هم استفاده کنید. به هیچ عنوان شکرگزاری را در قانون جذب فراموش نکنید.قانون شکرگزاری یک عامل حیاتی و قانون بسیار مهم در قانون جذب است.

۶-دریافت کنید:

آخرین مرحله از مراحل قانون جذب دریافت کردن و رسیدن به آرزوها است. اگر تمام مراحل قانون جذب را درست انجام داده باشید و تمام اقدام ها را کرده باشید در این مرحله به تمام اهداف و خواسته هایی که دارید می رسید.

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
1 دیدگاه
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
sina
sina
4 years ago

سلام
.
من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجا دارم
.
با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم
.
ممنون

1
0
Would love your thoughts, please comment.x