زندگینامه جول اسکات اوستین
20
اسفند

جول اسکات اوستین که به اختصار به جول اوستین نامیده می شود یک واعظ، سخنران، نویسنده و کشیش ارشد کلیسای لیک وود است. البته اکثر مردم به او لقب کشیش خوش اخلاق را داده اند، چون تا به حال بدون لبخند در هیچ جمعی حضور نیافته است. او همچنین یک روانشناس بسیار قوی و با تجربه است. کلیسای لیک وود بزرگترین کلسیا غیر فرقه ای در تگزاس آمریکا است که جول هر یکشنبه در مقابل هزاران نفر سخنرانی می کند.

لبخند معروف جول اوستین که برند شخصیتی جول اوستین نیز شده است و روایت‌های شفاهی زیبایش باعث شده تا قلب ۷ میلیون انسان را در سراسر دنیا به دست آورد. او یک مبلغ مذهبی است که در تلویزیون برنامه دارد و همچنین کشیش کلیسای لیک‌ وود می‌باشد. او معمولاً در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی سخنرانی می‌کند. اوستین یک واعظ معمولی نیست. چهرۀ جذابی دارد و پیام‌های او این چنین هستند: «از تمام پتانسیل خود در زندگی استفاده کنید»، «پیروزمندانه زندگی کنید» و «لحظات سرنوشت ساز را از دست ندهید». او خیل عظیمی از مخاطبان را محصور خود می‌کند، از همین رو می‌توان او را یک خطیب مذهبی تاثیرگذار در نظر گرفت.

 

بعد از آنکه جول اوستین از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شد، تا زمان مرگ پدرش در تلویزیون مشغول به کار بود. کتاب های جول اوستین جایگاه آثار او را در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز نیز جای داد و بیش از ۳ میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان فروخته شد. آقای جول اوستین مخالفانی نیز دارد که ادعا می‌کنند که موعظه‌های او در رابطه با «فراوانی نعمات» برخلاف افکار و آموزه‌های دینی و مسیح می‌باشد. این رهبر مذهبیِ مثبت‌گرا، بزرگترین تجمع کلیسایی آمریکا، یعنی کلیسای لیک ‌وود در هوستون، رهبری می‌کند.

سمینار های جول اوستین فقط درباره افزایش سطح رفاه در زندگی که شامل سلامت ، موفقیت ، شادابی و روابط خوب می باشد می شود و او از ذکر گناهان ، مسائل سیاسی و حتی مسائل مالی پرهیزمی کند .

این درست است که او به صورت مستقیم به قانون جذب و اصول موفقیت اشاره ای نمیکند اما پایه های آن را در صحبت های او می توان مشاهده کرد .

کودکی و سال‌های اولیۀ زندگی

جول اسکات اوستین، فرزند جان و دلورس اوستین می‌باشد که در هوستون تکزاس به دنیا آمد. او یکی از پنج فرزند این زوج می‌باشد. به هنگام تولد جول، پدرش کشیش یک کلیسای جنوبی بود و همچنین یکی از بنیانگذاران «کلیسای لیک ‌وود» می‌باشد. او در دانشگاه اورال رابرتس تحصیل کرد، اما فارغ‌ التحصیل نشد و در سال ۱۹۸۱ از آنجا انصراف داد تا در آژانس تلویزیونی پدرش کار کند و در برنامۀ مذهبیِ محلیِ هوستون فعالیت نماید.

شغل جول اوستین و درآمد جول اوستین

پدر جول اوستین سالها از او خواست تا او نیز سخنرانی های تلوزیونی خود را برگزار کند اما او قبول نمیکرد . در نهایت به پیشنهاد پدرش او در تاریخ ۱۷ ژانویه ۱۹۹۹ او اولین خطبه خود را در تلوزیون پخش کرد و ۶ روز بعد پدر او فوت شد . او پس از آن به صورت مداوم خطبه ها را خود انجام میداد و در تاریخ ۳ اوکتبر ۱۹۹۹ به عنوان کشیش اعظم کلیسای لیکوود منسوب شد . از آن به بعد پیروان کلیسای لوکیدو از ۵۰۰۰ نفر به ۴۳۰۰۰ نفر افزایش یافت .

در سال ۲۰۰۳ کلیسای لیک وود یک سالن ورزشی بزرگ که برای یک تیم بسکتبال قدیمی آمریکایی ساخته شده بود را به دست آورد . هزینه نوسازی خانه ۱۰۵ میلیون دلار بود . بازسازی و تکیمل شدن آن بیش از ۱۵ ماه طول کشید و این بازسازی شامل افزایش ۵ قسمت برای افزایش ظرفیت بود . در سال ۲۰۰۵ این کلیسا با ۵۶۰۰۰ عضو شروع به کار کرد .

از جمله اعضا فرماندار آن زمان تگزاس و جمع دیگه ای از سران بودند . خدمات کلیسای لیک وود در بیش از ۱۰۰ کشور گسترده شد و در سال ۲۰۰۶ جول اوستین توسط باربارا والترز به عنوان یکی از ۱۰ شخصیت جذاب معرفی شد . همچنین جان مک کین ( نامزد ریاست جمهوری آمریکا ) جول اوستین را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه اش توصیف کرد .خانواده اوستین در سال ۲۰۱۰ در صبحانه ای که به میزبانی باراک اوباما در کاخ سفید برگزار شد نیز حضور یافتند.

 اولین کتاب جول اوستین ” بهترین زندگی شما در حال حاضر ” ( Your Best Life Now ) که با موضوع ” ۷ مرحله برای زندگی با توان بالقوه شما ” نوشته شده است در اکتبر ۲۰۰۴ متشر شده و به رتبه ۱ فهرست  پر فروشترین در نیویورک تایمز رسید . او دومین کتاب خود را با عنوان ” بهتر از خودت شو ” ( Become a Better You ) با موضوع ” ۷ کلید ارتقاع زندگی ” در اکتبر ۲۰۰۷ منتشر کرد . این کتاب نیز در فهرست پرفروشترین کتاب ها در فهرست نیویورک تایمز قرار گرفت و اولین چاپ آن ۴ میلیون نسخه بود . او می گوید که این کتاب بیشتر در مورد روابط هست و به جایگاه فعلی در زندگی کاری ندارد

به جز دو کتاب بالا که پر فروش ترین و بهترین کتاب های او هستند کتاب های دیگری نیز نوشته است که لیست کامل آن به شرح زیر می باشد

  • Think Better, Live Better
  • Wake Up to Hope
  • The Power of I Am
  • I Declare
  • Lead Vertically
  • You can You will

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x