زندگینامه آنتونی رابینز
28
آذر

آنتونی رابینز کار آفرین، مشاور، بشر دوست، استراتژیست کسب و کار و استراتژیست زندگی است. میلیون ها نفر دوره ها، کتاب ها و سخنرانی های آنتونی رابینز را دنبال می کنند.

تونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در کالیفرنیا به دنیا آمد و خانواده نسبتاً فقیری داشت. دراوایل جوانی در یک آپارتمان ۴۰ متری زندگی می کرد و اوضاع مالی برایش بسیار سخت بود. مشکل دیگری که داشت اضافه وزن شدید او بود و به همین خاطر دچار تنبلی و بی حوصلگی شده بود.

در همین سختی ها او اهداف بزرگ و جاه طلبانه ای در سر داشت و همیشه آرزویش این بود که به موفقیت دست پیدا کند.

رابینز فرزند اول خانواده بود و پدر و مادر او زمانی که ۷ سال داشت از هم جدا شدند. پس از آن مادر او با مردی به نام جیم رابینز ازدواج کرد که یک بازیکن نیمه حرفه ای بیس بال بود و سرپرستی تونی رابینز را در سن ۱۲ سالگی به عهده گرفت. رابینز در آن سال ها به عنوان دستیار برای کمک به ارائه خواهر و برادرش مشغول به کار شد و انگار خداوند از همان زمان داشت او را به سمت رسالت اصلی‌اش هدایت می کرد.

 و در ۱۷ سالگی به عنوان مسئول افکت و صدا در سمینار‌های جیم ران (پدر علم موفقیت و توسعه فردی) مشغول به کار شد. او صدای جیم ران را می‌شنید و کم کم حرف های جیم ران رویش تاثیر می گذاشت.

بعد از شنیدن حرف های جیم ران زمانی که در سن ۲۲ سالگی زندگی سختی داشت تصمیمی قاطعانه برای تغییر گرفت. اولین چیزی که او را آزار می داد اضافه وزن زیادش بود. او با علم به این قانون از NLP  که اگر در جهان کسی توانسته کاری را انجام دهد شما هم می توانید دست به کار شوید.

تونی رابینز پس از چندین ماه تحقیق کردن تصمیم گرفت تا فردی سالم که دارای تناسب اندام است را پیدا کند و از افکار، اعتقادات و نحوه تغذیه او الگو برداری کند و او را به عنوان الگوی خود در زمینه ورزش و تناسب اندام قرار دهد، به این ترتیب او با استفاده از شیوه های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن توانست حدود ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

آنتونی رابینز تصمیم گرفت از همین روش برای کسب درآمد و ثروت نیز استفاده کند نتیجه ای که او در زمینه تناسب اندام از این روش فوق العاده مؤثر گرفته بود او را مشتاق کرده بود تا در تمامی زمینه های زندگی از این روش استفاده کند. تونی رابینز توانست به کمک این روش و در کمتر از ۲ سال از نظر مالی زندگی خود را تغییر دهد.  و حرفه‌ خود را با ترویج سمینارهای انگیزشی جیم ران آغاز کرد. جیم روون نویسنده و سخنران انگیزشی و همچنین یک کارآفرین بود.

جیم روون به او آموخت که خوشبختی و موفقیت به این وابسته نیست که چه فردی باشید. بلکه به این بستگی داره که با منابع موجود در زندگیت می‌توانی چه کاری رو انجام بدی. رابینز از او الهام گرفت و کار خود را به ‌عنوان مربی زندگی آغاز کرد.

رابینز حرفه‌ی خود را به‌ عنوان یک معلم مذهبی آغاز کرد و سپس شروع به فروش کتاب‌ها و برنامه‌های خود از طریق تبلیغات تلویزیونی  کرد. و خود را به عنوان یک مربی برجسته به رسمیت شناخت و همین جرقه باعث شد تا آنتونی به رشد شخصیتی خود بپردازد و در کنفرانس ها شرکت کرده و کتب مخصوصی را مطالعه کند. او همچنین در کلاس هایی با این مضمون شرکت کرد و با ارکان جدیدی همچون «برنامه ریزی عصبی گفتاری» و «اصول انجام بهینه ی کارها» آشنایی پیدا کرد. آنتونی این روش ها را به کار گرفت.

به مرور زمان این اصول تأثیرات خود را گذاشتند و آوازه ی موفقیت آنتونی رابینز به گوش همگان رسید. او در سال ۱۹۸۴ ارکان نوینی از شاخه های روانشناسی را روی چند تن از ورزشکاران پیاده کرد و در المپیک سال ۱۹۸۴ نتایج چشمگیری حاصل شد. پس از این موفقیت بزرگ ارتش آمریکا از وی خواست تا کلاس هایی را برای آموزش به نظامی ها برگزار نماید.

آنتونی مشغول تدریس به نظامی ها بود که متوجه کاستی هایی در تیراندازی آن ها شد و خواستار برگزاری کلاس هایی برای رفع این مشکل شد. او با ارتش طی کرد که در صورت موفقیت مبلغ قابل توجهی را دریافت کند.

پس از گذشت مدتی آنتونی حرف های خود را به کرسی نشاند تا جایی که خطای تیراندازی نظامی ها بسیار کمتر شده بود. علاوه بر این درصد قبولی های نظامی را از ۷۰ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش داد. این مرد بزرگ بدون هیچ علم نظامی و تنها با تکیه بر اصول روانشناسی و کلام جذاب خود موفق به خلق چنین موفقیتی شده بود.

آنتونی رابینز اولین کتاب بزرگ خود را تحت عنوان “قدرت نامحدود” در سال ۱۹۸۷ منتشر کرد. این کتاب موضوعاتی نظیر سلامتی و انرژی ، غلبه بر ترس ، ارتباط متقاعد کننده، افزایش روابط شخصی را در بردارد. پس از آن در سال ۱۹۹۱ دومین کتاب مشهور و تاثیرگذار خود را به نام “بیداری غول درون” به چاپ رسانید. و به دنبال آن کتاب‌های “قله‌های غول‌پیکر (۱۹۹۴)” و “یادداشت‌های یک دوست (۱۹۹۵) را منتشر کرد.

در سال ۱۹۹۱ “موسسه خیریه آنتونی رابینز” تاسیس شد و وکالت دانش‌آموزان بی سرپرست و زندانی‌ها را بر عهده گرفت به آن‌ها برنامه‌های که بر اساس آموزش‌های رابینز بود یاد داده می‌ شد

 

از آنجایی که رابینز بخاطر کتاب‌هایش و تبلیغاتی تلویزیونی شهرت بسیاری را به دست آورده بود ، در سال ۱۹۹۷ سمینارهای “آکادمی رهبری” خود را آغاز کرد. به واسطه‌ی موفقیت‌های که از طریق این سمینارها به‌دست آورد به عنوان سخنران برجسته توسط  Learning Annex انتخاب شد.

 در سال ۲۰۰۷، با شهرت بی نظیرش به عنوان سخنران خودباور، او به عنوان جزئی از سخنرانان کنفرانس تکنولوژی، طراحی و سرگرمی (TED) تبدیل شد. در سال ۲۰۱۲، به عنوان ششمین سخنران محبوب TED انتخاب شد..

در سال ۲۰۰۹ ، آنتونی رابینز “برنامه‌ی کارآفرینی کسب و کار” را تأسیس کرد. او بر روی رهبری کسب و کار با تکنیک‌های  مدیریت و رشد کسب و کار خود تمرکز داشت. سمینارهای او به ‌صورت زنده و توسط خود او برگزار می‌شد و کارآفرین‌های نظیر استیو وین، پیتر گوبر و غیره در سمینارهای او شرکت داشتند.

رابینز در سال ۲۰۱۰ در The Singularity Is Near: A True Story about The Future’ کار کرد. او قبل از آن نیز در فیلم‌های نظیر” Shallow hal” ، ” Reality Bites” ، ” Men in Black” و سریال‌های تلویزیونی ظاهر شده بود.

آثار آنتونی رابینز

رابینز در ۲۵ سالگی کتابی با نام «به سوی کامیابی» را به چاپ رسانید که در آن راهکارهای رسیدن به موفقیت را از زبان خود و افراد موفق دیگر شرح داده بود. جلد دوم این کتاب نیز در سال ۱۹۹۱ نگاشته شد. آنتونی رابینز کتاب های پر فروش و خارق العاده ی زیادی را چاپ کرده است بنابراین به معرفی آن ها می پردازیم:

  • مهارت در بازی زندگی
  • فکرهای عظیم
  • قدم های بزرگ: تغییرات کم، نتایج بزرگ
  • قدرت شگرف بودن
  • قدرت نا محدود

 

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x