تغیر ذهن تاریک به روشن
28
تیر
روان شناس ها توصیه میکنند که حتما سعی کنیم از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنیم چون حالمون رو بهتر میکنه چرا ؟

کافیه که شما این مثال رو در نظر بگیرید: فرض بفرمایید که یک مخزن از رنگ تیره داریم و اجازه ی خالی کردنشو نداریم و می خواهیم رنگشو به رنگ روشن تغییر بدیم چیکار میتونیم بکنیم؟ فقط کافیه که رنگ روشن رو داخل رنگ تیره تخلیه کنیم و اونقدر رنگ روشن بهش تزریق کنیم تا رنگ تیره آهسته اهسته روشن و روشن تر بشه و در نهایت رنگ روشن خواهیم داشت.

افراد مثبت اندیش؛ مهربان، شاد و باگذشت هستند، همیشه انتظار بهترین رویدادها را دارند و دنیا را مانند خودشان شاد و دلنشین می‌بینند. ولی افراد منفی‌نگر، غمگین، ناراضی و کینه‌جو هستند، که معمولا تصاویر سخت و تاریکی در آن می‌بینند. افراد منفی‌نگر هنگامی‌ که از رویدادی ناامید می‌شوند در واقع درهای ارتباط خود را با خداوند می‌بندند.

ناامیدی دیوار محکمی است، که پشت آن پرتگاهی عمیق انتظارمان را می­کشد. انتظارات منفی و بدبینانه ما را به طرف بدبختی و اتفاقات نامطلوب سوق خواهد داد. در حالیکه؛ امید، جلوه ­ای از ایمان است. امید یکی از زیباترین وجوه ذهن افراد مثبت است و ناامیدی بدترین جنبه­‌ آن. وقتی دعا می‌کنیم، یعنی به آینده امیدواریم و رحمت خداوند را به‌سوی خود می‌کشیم.

امید جاده‌ای است روشن که به مقصود نهایی ختم می‌شود. اگر این گوهر ارزشمند را از دست بدهیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم به دروازه­‌های جهنم قدم گذاشته‌ایم. یعنی ناامیدی ما را به ناکجا آباد، خرابی و سیاهی و تاریکی می‌کشاند و اغلب به انتخاب خودمان در دام سیاه ناامیدی می‌­غلطیم. بدبینی، افکار منفی، نشست و برخاست با افراد منفی­‌گو کم کم و به مرور زمان زمینه رشد و ظهور نااامیدی را در انسان فراهم می‌سازد.

اگر می خواهی نور درونت بیشتر بشه و احساس وجودیت زیباتر بشه با جملات مثبت خودت رو پر کن من شاد هستم من سلامت هستم من ثروتمند هستم.

۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x