تصویر ذهنی من
28
تیر

 

بهترین راه موفقیت چیست ؟

به نظر میاد بهترین راه موفقیت تلاش و پشتکار است. اما از قدیم گفتن مسکینی با تصویر ذهنی خوب  موفق تر از پادشاهی با تصویر ذهنی خراب است. زمانیکه ادیسون دانش آموز مدرسه  بود با یک نامه برگشت پیش مادرش وقتی مادرش نامه ی مدرسه رو باز کرد شروع کرد به گریه کردن. او پرسید چی شده؟ مادر گفت: نوشتن که بچه ی شما نابغه است و ما توان آموزش به این بچه را نداریم. از این به بعد مادر جان من خودم بهت آموزش میدم و ادیسون، ادیسون شد. اما سالها بعد که نامه رو پیدا کرد توی نامه نوشته شده  بود که بچه ی شما کودن است و ما توان آموزش به این بچه را نداریم.

اگر یک تصویر خوب در ذهنت داشته باشی  ادیسون زندگی خودت میشوی و موفقیت های زیادی هم کسب میکنی و تنها به تلاش ها و کوشش ها توجه نمی کنی . اگر بتوانیم کنترل ذهن مان را بدست گیریم بر بسیاری از مشکلات زندگی فائق می آییم و  در واقع این ما هستیم که ذهن را کنترل می‌کنیم نه اینکه ذهن ما را کنترل کند و به هر سمتی که خواست هدایت کند.

اگر بتوانیم ذهن مان را مدیریت کنیم:

  • نتایج فعالیت های مان نسبت به گذشته ارتقا می یابد؛
  • حضور در لحظه را بیشتر احساس می کنیم؛
  • قدرت تمرکزمان افزایش می یابد؛
  • ذهن خود را صرف مسائل بیهوده نمی کنیم؛
  • آرامش بیشتری در زندگی نصیبمان می شود؛
  • و بسیاری از موارد دیگر که نتایج تسلط بر ذهن است.

 

تمام اعمال و رفتار ما نتیجه افکارمان می باشد، به عبارتی «فکر» پیش از«رفتار» به حرکت در می آید. البته اگر هدف مشخص باشد، راه های رسیدن به آن نیز مشخص خواهد بود. ایمان به هدف و سپردن آن به ذهن باعث می شود که ضمیر ناخودآگاه به راه ها و وسائل نیل به آن هدف توجه بیشتری نشان بدهد. با شناسایی عملکرد روح و ذهن خود به این نتیجه می رسید که خود تنها منجی خویش هستید و سرنوشتتان بستگی به طرز فکر و احساستان دارد و سلامتی، تندرستی را برایتان به ارمغان خواهد می آورد.

فکر بی نیازی، غنا و ثروت به همراه دارد، تلقینات و افکار بد، شادابی و تحرک را از شما می گیرد و با افسردگی و خمودگی مبادله می کند. یک تلقین منفی(مثلاً فقر) به خودی خود قدرت ندارد، اما قدرت واقعی در فکر و احساس شخص قرار دارد. باید ذهن را از باورهای نادرست، ترس و اضطراب ،شک و وسواس پاک کرد و شادمانی و موفقیت و امید و آرامش را به سر، راه داد.

مثبت اندیشی فـرآینـدی همه گیر است؛ پس سعی کنید تا جایی که می توانید به خوشحالی، مـوفـقـیت و سلامت فکر کنید. به منظور بهره گیری تمام و کمال از انرژی مثبت درونی، شما ملزم هستید تا تغییراتی را در درون خود ایجاد کنید. باید با دیدی مثبت به زندگی نگاه کنید.

نتیجه ی موفقیت آمیز تمام تلاش های خود را از ابتدا در ذهن تان مجسم کنید. همچنین از هرگونه اقدام لازمی برای تثبیت موفقیت تان کوتاهی نکنید. چنین طرز فکری خیلی بیش تر از تکرار چند جمله ی مثبت و یا این که دائماً به خودتان تلقین کنید، «همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت»، نتیجه بخش است.

تصویر ذهنی یعنی یک دنیا اتفاق.
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x