اثرات عبارات تاکیدی و تلقین
12
خرداد
انسان ذاتا موجودی لذت طلب ، شاد و مثبت اندیش است ولی غبار شخصیت که بر ذاتش نشسته این امکان را از او سلب مینماید.

متاسفانه انسان بیشتر به شخصیت خود چسبیده است تا به ذات خود . برای تغییر اندیشه ها و افکار و اصولا هر نوع دگرگونی در زندگی نخست باید گفتگو های درونیمان را درباره آن تغییر دهیم . اندیشه و ورد های درونی بسیار قدرتمندند . تغییرات اساسی فقط با تغییر افکار و با بمباران دائمی ذهن با کلمات و جملات تاکیدی مثبت امکان پذیر میگردد.

قدرت کلمات بسیار زیاد است. اگر بتوانید از کلمات در زندگی روزمره خود به درستی استفاده کنید مطمئن باشید می توانید جذب های زیادی داشته باشید. همانطور که می دانید ذهن نیمه هوشیار یا همان ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین واقعیت و چیزی که واقعی نیست را نمیفهمد برای همین است که توصیه می کنیم اگر می خواهید چیزی را وارد ذهن نیمه هوشیار تان کنید یکی از تکنیک های قدرتمند استفاده از جملات تاکیدی در قانون جذب (Law of Attraction) است. پس کار اصلی جملات تاکیدی اثر گذاری بر ذهن نیمه هوشیار یا همان ضمیر ناخودآگاه است.

جملات تاکیدی چیست؟

جملات تاکیدی یا همان عبارات تاکیدی جمله و یا عبارتی هستند که شما با تکرار آنها و یا حتی نوشتن آنها در مسیر رسیدن به اهداف و خواسته های تان قرار می گیرید. همانطور که در مقالات قبل گفتیم برای اینکه شما به خواسته هدفتان برسید باید ارتعاش خواسته تان را به کائنات بفرستید و در مسیر خواسته هایتان قرار بگیرید تا به ساده ترین شکل ممکن به خواسته هایی که می خواهید برسید. برای رسیدن به خواسته و اهدافتان راه و روش های زیادی وجود دارد اما یکی از قدرتمندترین روش ها در قانون جذب استفاده از جملات تاکیدی است.

بهترین روش برای استفاده از جملات تاکیدی مثبت این است که آنها را حداقل دو بار در روز تکرار کنید:

·  درست قبل از اینکه به رختخواب بروید

·  به محض این که از خواب بیدارمی شوید

جملات تاکیدی مثبت را در حالیکه به خودتان در آینه نگاه میکنید، تکرار کنید. در حال ایستاده، مستقیم با اعتماد به نفس به خودتان نگاه کنید و با صدای بلند، واضح و با اطمینان، جملات تاکیدی را تکرار کنید.

 

۷ جمله تاکیدی تاثیر گذار مثبت روزانه

 

۱-  من ارزشمندم.

این جمله تاکیدی مثبت را تکرار کنید و بزودی شروع به باور کردن این می کنید که واقعا ارزشمند هستید.

 

۲-   من سالمم.

همه باید آرزوی سلامتی داشته باشند چرا که سلامتی مهم ترین نعمت در زندگی است.

تکرار جملات تاکیدی مثبت  که سالم هستید، بهتان کمک خواهد کرد که سالم بمانید.

از آنجائیکه ذهن و بدن‌تان به روش هایی بطور کامل بهم متصل شده اند،

سابلیمینال پنهان سلامتی

بطور شگفت انگیزی کمک میکند تا همیشه سالم باشند و احیانا در مواقع مریضی شفا یابند.

 

۳-  بهترین اتفاقات به سمت من می آیند.

باور داشته باشید، بهترین اتفاقات به سمت زندگیتان می‌آیند.

من به خودم افتخار می‌کنم. این خوب است که به خودتان افتخار کنید . در واقع، من مردم را تشویق میکنم چرا که تشویق کمک می‌کند تا در زمینه یا کارشان با انگیزه بمانند و تا زمان دستیابی به اهداف زندگیشان ادامه دهند.

 

۴-  من به خودم افتخار می‌کنم

این خوب است که به خودتان افتخار کنید . در واقع، من مردم را تشویق میکنم چرا که تشویق کمک می‌کند تا در زمینه یا کارشان با انگیزه بمانند و تا زمان دستیابی به اهداف زندگیشان ادامه دهند.

 

۵-  من همیشه خوبی ها را در مردم جستجو میکنم.

آنچه که در دیگران جستجو میکنید همان چیزی است که از دیگران دریافت خواهید کرد.

 

۶-  من با همه ارتباط صمیمانه دارم.

اگراحساس کنید به جایی تعلق دارید ، همیشه دوست دارید آنجا ، بسیار بهتر از قبل باشد. به علاوه، اگر احساس می کنید با هر کسی ارتباط دارید، به آسانی و در کمترین زمان، دوستان خوب و روح مهربان‌شان را جذب خواهید کرد.

 

۷-  من عاشق زندگیمم.

هنگامیکه زندگیتان را دوست دارید، همه چیز آسان است.

وظایف روزانه خودتان را به آسانی انجام میدهید، دشواری های زندگی را آسان می بینید و به آسانی حل میکنید.

به همین دلایل هست که جملات تاکیدی مثبت بسیار قدرتمند هستند.

جملات تاکیدی مثبت نه تنها بهتان کمک میکنند تا روزهای بد، کمی بهتر شود، بلکه زمانیکه واقعا عاشق زندگیتان هستید روزهای خوب، بهتر و بیشتر می شوند!

 

جملات تأکیدی چگونه کار می‌کنند؟

 

ما با توجه به اعتقادات خود، زندگی می‌کنیم. برای مثال، ما این را می‌دانیم و در نتیجه این باور ماست که اگر هر چیزی داغی را لمس کنیم، باعث سوختگی خواهد شد. ازاین‌رو ما با دست‌های برهنه خود اجسام داغ را لمس نمی‌کنیم؛ بااین‌حال، سیستم اعتقادی کودکان کوچک هنوز شکل نگرفته است؛ در نتیجه آن‌ها تفاوت بین گرم و سرد را نمی‌دانند و به‌احتمال‌زیاد با دست‌های خود اجسام داغ را لمس می‌کنند. (از این‌رو باید مراقبت بیشتری از کودکان خردسال داشته باشیم)؛ اگر آن‌ها یک‌بار دست خود را سوزانده باشند یا اگر به طور مکرر به آن‌ها گفته شود که لمس کردن چیزهای داغ بد است، پس سیستم اعتقادی آن‌ها شکل می‌گیرد و آن‌ها از لمس کردن چیزهای داغ اجتناب می‌کنند.

این یک نمونه از جملات تأکیدی است. تمام باورهای ما در ذهن ناخودآگاه ذخیره شده‌اند؛ بنابراین، اگر شما متوجه شوید که نمی‌توانید پول زیادی به دست آورید یا خود را سزاوار آرامش ندانید، نمی‌توانید به خواسته‌هایتان برسید.

برای تغییر اعتقادات ما باید در سطح ذهن نیمه هوشیار عمل کنیم و تکرار عبارات مثبت باعث جاری شدن عقاید در ذهن نیمه هوشیار می‌شود و شما به آرامش خواهید رسید.

تلقین چیست؟

تلقین یا همان افکار مثبت که وجود یا عدم وجود آن زندگی ما را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. افکار مثبت، انرژی های خوب، باورهای رسیدن به اهداف، دفع انرژی های منفی، تله پاتی، هیپنوتیزم و … مجموعه افکاریست که از درون ما ساطع می شود.

به طور کلی تلقین:

تلقین یک فرایند روان‌شناختی است که به وسیلهٔ آن، هر شخص افکار، احساسات یا رفتار شخص دیگری را هدایت می‌کند.

نکاتی در مورد اثرگذاری تلقین

  • با ایجاد تمرکز فکری و خواب هیپنوتیزم می‌توان تلقین‌پذیری را زیاد کرد.

اثرات خود تلقینی به قدری در انسان زیاد است که قادر است او را بیمار کند و یا از سخت‌ترین بیماریها نجات دهد. برای مثال توجه زیاد به عضوی از اعضای بدن ، موجب ابتلای آن عضو به کسالات و بیماری می‌شود. مثلا شخصی که دائم نگران قلبش باشد و ترس و واهمه ابتلا به بیماری قلبی داشته باشد، به تدریج دچار اختلالات قلبی گشته و در واقع بیمار می‌شود.

وانمود چیست؟

به فرایندی گفته می‌شود که از طریق آن پاسخی غیرانتقادی بر اثر محرکی برانگیخته شود. در روان‌شناسی اجتماعی این اصطلاح معمولاً این فرایند را به رابطه‌ای نسبت می‌دهد که در آن فرد یا گروه، از نمادها به‌عنوان محرک استفاده می‌کند تا پاسخ‌های غیرانتقادی را در افراد یا گروه‌های دیگر، یا در حالت وانمود به خود، در خود بیدار کند.
وانمود (تلقین) عبارت است از فرایند ارتباط که به پذیرش راسخ قضیهٔ مورد ارتباط در غیاب زمینه‌هایی که منطقاً برای پذیرش آن کافی باشند منجر می‌شود.

تلقین‌های پنهانی

وانمودهای پنهانی، وانمودها یا پیشنهادهایی هستند که در یک مجموعهٔ وسیع‌تر جاسازی شده، بی آنکه از ظواهر امر مشخص باشد، گوینده نقطه‌نظری را به صورت غیرعلنی به مخاطب خود وانمود می‌کند.

قدرت تلقین

همانطور که میدانید انسان برای موفقیت خود می تواند از یک سیستم به شدت هوشمند و قدرتمند به اسم ضمیر ناخودآگاه استفاده کند. تحقیقات نشان می دهد اگر انسانی آموزش ندیده باشد به صورت پیش فرض فکرهای منفی در ذهن او ساخته می شود.همچنین تلقین هایی که در ذهن اتفاق می افتد از جنس تلقین های منفی میباشد.

اما برای اینکه بتوانیم این افکار منفی را در ضمیر ناخودآگاه تغییر دهیم نیازمند آن هستیم که از ابزارهای جدید و متفاوتی استفاده کنیم.

یکی از بهترین و سریعترین راههای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه استفاده از تلقین است. قدرت تلقین باعث می شود که یک شخص خیلی ساده تر و خیلی سریع تر به نتایج خود برسد. پس نتیجه میگیریم برای آنکه بتوانیم ضمیر ناخودآگاهمان را برنامه ریزی کنیم باید از قدرت تلقین استفاده کنیم.

 

برگرفته از کتاب:  بهره بری از مسائل کتاب افکار معجزه گر نصرت اله جاوید

۱ ۱ vote
امتیازدهی به مقاله
برچسب ها:
نظرات
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x